- Nieruchomości komercyjne
Lokal Komercyjny gabinet
- Pokoje1
- Łazienki-
- Powierzchnia 539.03m2
- Rodzaj Gabinet
- Cena 5 590 000 PLN
- MiastoGiżycko
- Rok budowy-
Opis szczegółowy
Obiekt z prosperującą nowoczesną kliniką, po modernizacji, trzy kondygnacje plus piwnica, z windą, w doskonałym położeniu w Giżycku, na działce z wygodnym parkingiem. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza możliwość zmiany sposobu użytkowania budynku na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Funkcjonujący szpital jednego dnia.
KUPUJĄCY NIE PONOSI KOSZTÓW POŚREDNICTWA
LOKALIZACJA
Giżycko – miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba powiatu giżyckiego i gminy Giżycko. Miejscowość przyciąga turystów z całej Polski i zagranicy, zwłaszcza latem. Bliskość jezior sprawia, że Giżycko jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych, co z kolei tworzy potencjał dla inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną i turystyczną.
Ulica Wilanowska stanowi zjazd z obwodnicy Giżycka - drogi krajowej 59. Budynek odsunięty od ulicy, otoczony zielenią, w zacisznej części miasta (przeważa sąsiedztwo domków jednorodzinnych i rodzinnych ogrodów działkowych).
Odległość do miast: Olsztyn 100 km; Warszawa 260; Gdańsk 290.
DZIAŁKA
Powiat giżycki, miasto Giżycko - działka nr 60/3 - o pow. 1774 m2 (adres obiektu: ul. Wilanowska 24)
Adres www ukryty.html?identifyParcel=280601_1.0002.60/3
Teren w całości ogrodzony.
ZAPISY MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO:
(...) § 22. 1. Ustala się teren istniejącej zabudowy usługowej, projektowanej zabudowy usługowej i mieszkaniowej wielorodzinnej, oznaczony na rysunku planu symbolem 24U/MW:
1) zachowuje się istniejącą funkcję usługową ochrony zdrowia, stanowiącą inwestycję celu publicznego o znaczeniu lokalnym z istniejącym zagospodarowaniem, dopuszcza się wprowadzenie w obiekcie funkcji mieszkaniowej,
2) zmianę sposobu użytkowania istniejącego budynku na inne cele usługowe nieuciążliwe,
3) budowę nowych obiektów uzupełniających w/w funkcje i roboty budowlane,
4) dla nowej zabudowy ustala się:
a) wysokość budynków do 3-kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe,
b) dach dwuspadowy symetryczny lub wielopołaciowy, pokrycie – dachówka w kolorze ceglastym,
c) min. 30% powierzchni terenu winny stanowić tereny biologiczne czynne,
d) powierzchnia zabudowy do 30% powierzchni działki,
5) w zagospodarowaniu terenu przewidzieć miejsca postojowe dla samochodów wg ustaleń §42,
3. Ustala się możliwość zmiany sposobu użytkowania istniejącego budynku na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, z zachowaniem w/w ustaleń planu.
BUDYNEK
Budynek - pow. użytkowa ok. 480 m2 , całkowita ok. 539,03 m2
Budynek z 1933 r. po całkowitej generalnej renowacji oraz adaptacji w 2014 roku ( remont kompleksowy - izolowane fundamenty).
Budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, z poddaszem użytkowym, wolnostojący usytuowany centralnie na działce. W budynku winda, obiekt klimatyzowany.
Przykryty dachem dwuspadowym z przybudówkami: na klatkę schodową z dachem kopertowym, na windę z dachem
kopertowym oraz na tlenownię i magazyn odpadów.
Ściany w technologii tradycyjnej murowej oraz działowe w postaci ścian szkieletowych. Stropy międzykondygnacyjne drewniane zwykłe z zasypką stropową oraz strop ceramiczny odcinkowy na żebrach stalowych nad piwnicą. Więźba dachowa drewniana płatwiowo-krokwiowa.
Budynek w miejskiej sieci ciepłowniczej i wodociągowo-kanalizacyjnej.
Dojazd do budynku nawierzchnią asfaltową od strony ulicy Wilanowskiej. Wjazd na teren budynku przez bramę automatyczną. Dostępny podjazd dla niepełnosprawnych.
WNĘTRZE
Rozkład pomieszczeń - opisowy:
piwnice - pomieszczenia socjalne, magazyny, pomieszczenie gospodarcze
parter – mikrosala zabiegowa, recepcja, poczekalnia, gabinety (chirurgia, ortopedia, rehabilitacja, ginekolog-położnik, psychiatra dziecięcy, medycyna estetyczna)
I piętro – pełnowymiarowy blok operacyjny z windą na blok, centralna rozdzielnia gazu
II piętro - 4 sale łóżkowe dwuosobowe
Agregat prądotwórczy o dużej mocy.
Dwa niezależne źródła poboru wody.
Rozkład pomieszczeń - szczegółowy:
POMIESZCZENIA PIWNICY razem 86,90 m2
-1/1 – Pom. socjalne dla pracowników - jadalnia - 7,44 m2
-1/2 – Szatnia dla pracowników - 5,48 m2
-1/3 – Magazyn - 4,17 m2
-1/4 – Magazyn - 19,99 m2
-1/5 – Komunikacja - 9,95 m2
-1/6 –Maszynownia windy- 5,66 m2
-1/7 – Magazyn- 3,83 m2
-1/8 – Serwerownia - 2,04 m2
-1/9 – Pom. porządkowe - 2,70 m2
-1/10 – Sanitariat - 6,95 m2
-1/11 – klatka schodowa - 18,69 m2
POMIESZCZENIA PARTERU razem 167,82 m2
0/1 – Gabinet okulistyczny - 11,80 m2
0/2 – Toaleta dla pacjentów - 3,87 m2
0/3 – Hol główny + poczekalnia + komunikacja - 38,10 m2
0/4 – Gabinet laryngologiczny - 15,79 m2
0/5 – Odpady medyczne - 1,72 m2
0/6 – Tlenownia - 1,89 m2
0/7 – Gabinet ortopedyczny - 15,95 m2
0/8 – Recepcja - 8,02 m2
0/9 – Gabinet izby przyjęć - 10,86 m2
0/10 – Gabinet ginekologiczny - 22,55 m2
0/11 – Pom. higieny osobistej - 3,91 m2
0/12 – Toaleta dla personelu - 3,39 m2
0/13 – Wiatrołap - 5,10 m2
0/14 – Kotłownia - 5,52 m2
0/15 – Klatka schodowa - 19,35 m2
POMIESZCZENIA PIĘTRA – Razem 162,09
1/1 – Sanitariat - 6,57 m2
1/2 – Szatnia czysta - 2,69 m2
1/3 – Szatnia powrotna - 1,73 m2
1/4 – Magazyn materiałów i czystej bielizny - 3,53 m2
1/5- Magazyn sprzętu - 2,46 m2
1/6 – Pokój wypoczynkowy personelu bloku operacyjnego - 8,34m2
1/7 – Łazienka dla personelu bloku operacyjnego - 4,20 m2
1/8 – Pomieszczenie porządkowe - 1,85 m2
1/9 – Śluza wózkowa - 7,33 m2
1/10 – Pom. brudne - 6,77 m2
1/11 – Sala operacyjna - 37,76 m2
1/12 – Pom. przygotowania lekarzy - 3,40 m2
1/13 – Pom. przygotowania pacjenta - 10,96 m2
1/14 – Śluza wózkowa - 8,89 m2
1/15 – Komunikacja - 8,33 m2
1/16 – Komunikacja - 21,42 m2
1/17 – Stanowisko przygotowania pacjenta - 2,69 m2
1/18 – Szatnia dla personelu - 3,82 m2
1/19 – Klatka schodowa - 19,35 m2
POMIESZCZENIA PODDASZA razem 122,22 m2
2/1 – Toaleta dla pacjentów - 6,34 m2
2/2 – Brudownik - 2,83 m2
2/3 – Toaleta dla personelu - 1,94 m2
2/4 – Pokój przygotowawczy pielęgniarski - 7,85 m2
2/5 – Punkt pielęgniarski - 8,23 m2
2/6 – Pokój wybudzeń i obserwacji - 7,88 m2
2/7 – Komunikacja - 27,86 m2
2/8 – Pom. porządkowe - 1,25 m2
2/9 – Pokój wybudzeń i obserwacji - 15,25 m2
2/10 – Gabinet diagnostyczno-zabiegowy - 9,96 m2
2/11 – Pokój wybudzeń i obserwacji - 13,48 m2
2/12 – Klatka schodowa - 19,35 m2
STAN PRAWNY:
- pełna własność (osoba fizyczna, nie użytkowanie wieczyste), bez obciążeń, stan prawny czysty
DODATKOWE MOŻLIWOŚCI:
Sprzedający rozważa również opcję kontynuacji w obiekcie działalności dla nowego właściciela i świadczenia usług na jego rzecz.
Adres www ukryty
POŚREDNIK:
Łukasz Wróbel, tel. XXXXX061
E-mail: Adres email ukryty
Licencja pośrednika nr 31498.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego.
Właścicielem ogłoszenia wraz z jej elementami jest NewHouse Łukasz Wróbel oraz podmioty współpracujące.
Niniejsze materiały stanowią tajemnicę firmy NewHouse Łukasz Wróbel lub podmiotów współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.
Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM (Adres www ukryty)
Pokaż więcej
Szczegóły oferty
- Numer ogłoszenia w Szybko.pl: 15891101
- Data publikacji: 14 maja 2026 11:37 (1 godzinę temu)
- Liczba pokoi: 1
Mapa
Warmińsko-Mazurskie, Giżycko ,
Gabinet na sprzedaż - Giżycko
szybkokomercyjne.pl / 15891101
5 590 000 PLN
10 370 zł/m2
Główne cechy:
- Powierzchnia 539.03m2
- Pokoje 1
https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?identifyParcel=280601_1.0002.60/3
Teren w całości ogrodzony.
ZAPISY MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO: